Krav maga warrior

Semináre, nepravidelné podujatia a akcie nájdeš na našej Facebook stránke.

AKO FUNGUJE KRAV MAGA
ČO JE KRAV MAGA
ČO NIE JE KRAV MAGA
PRE KOHO JE KRAV MAGA
ZAMERANIE KRAV MAGA

AKO FUNGUJE KRAV MAGA

Tréningová metóda sa zakladá na adaptácii inštinktívnych reakcií do základnej techniky, ktorá je rozvinutá do maximálnej efektívnosti. Techniky Krav Magy majú za cieľ, aby sa dali naučiť za čo najkratší čas a aby efektivita techník bola zachovaná aj v stresových situáciách.

INŠTRUKTORI A KLUB KMG WARRIOR

úroveň: EXPERT 3
Ing. Dávid Kaiser
Od roku 2008 pôsobí ako aktívny inštruktor organizácie KRAV MAGA GLOBAL (KMG)
úroveň: EXPERT 1
Juraj Bránsky
Od roku 2014 pôsobí ako aktívny inštruktor organizácie KRAV MAGA GLOBAL (KMG)
úroveň: GRADUATE 5
Ing. Martin Mika
Od roku 2019 pôsobí ako aktívny inštruktor organizácie KRAV MAGA GLOBAL (KMG)
úroveň: GRADUATE 4
Ing. Adrián Žiška
Od roku 2023 pôsobí ako aktívny inštruktor organizácie KRAV MAGA GLOBAL (KMG)

PROFILY INŠTRUKTOROV

Všetci naši inštruktori sú certifikovaní medzinárodnou organizáciou Krav Maga Global. Absolvovali náročnú a dlhú cestu, aby ti mohli odovzdať získané skúsenosti.

Ing. Dávid Kaiser / Hlavný inštruktor

Ako prvý dosiahol na Slovensku úroveň Expert 3. Svoju kvalifikáciu si rozširoval v Maďarsku, Českej Republike a v Izraeli. V rámci Krav Maga má kvalifikáciu ako inštruktor pre civilnú sféru (Civilian Instructor), inštruktor pre detskú Krav Magu (Kids Instructor), inštruktor pre boj (Combat & Fighting Instructor), inštruktor pre ochranu chránenej a tretej osoby (VIP and 3rd party Protection Instructor) a inštruktor pre SWAT a špec. jednotky (SWAT Instructor). Je certifikovaným inštruktorom sebaobrany – Krava Maga podľa slovenskej akreditácii. Má kvalifikáciu ako Ground Force Method Level 1 inštruktor a Advanced Oxygen Advantage Breathing inštruktor. Základy získal v taekwondo a kickboxe.

Juraj Bránsky

Svoju Krav Maga kvalifikáciu si rozširoval na Slovensku, Maďarsku a Českej Republike. V rámci Krav Maga má kvalifikáciu ako inštruktor pre civilnú sféru (Civilian Instructor) a inštruktor pre boj (Combat & Fighting Instructor). Je certifikovaným kondičným trénerom 1. stupňa. Absolvent Kettlebell Level 1 od KB5 a Tactical Medic Level 1 a 2 od AEM.

Ing. Martin Mika

Svoju kvalifikáciu si rozširoval na Slovensku a v Maďarsku. V rámci Krav Maga má kvalifikáciu ako inštruktor pre civilnú sféru (Civilian Instructor). Okrem Krav Maga sa venuje aj FMA, thajskému boxu či zápaseniu. Základy získal v karate.

Ing. Adrián Žiška

Svoju Krav Maga kvalifikáciu si rozširoval na Slovensku, Maďarsku, Českej republike a Poľsku. V rámci Krav Maga má kvalifikáciu ako inštruktor pre civilnú sféru (Civilian Instructor). Okrem Krav Maga sa venuje aj Kalahu. Základy získal v karate a judo.

NÁŠ KLUB A KRAV MAGA GLOBAL

Klub Krav Maga Warrior

Klub Krav Maga Warrior sa historicky rozrastal od roku 2009 z pôvodného klubu Krav Maga Petržalka do dnešnej podoby. Krav Maga Warrior patrí do najväčšej a najprofesionálnejšej organizácie Krav Magy na svete, do organizácie KRAV MAGA GLOBAL (KMG) na Slovensku je zastúpená ako KMG Slovakia.

Krav Maga Global

Krav Maga Global (KMG) je uznávaná ako najprofesionálnejšia a medzinárodne najaktívnejšia organizácia Krav Maga, ktorá si získala dôveru bezpečnostných služieb i civilistov. KMG poskytuje výcvikové služby pre civilistov, vojenské aj bezpečnostné zložky, ochrany VIP, leteckých marshalov, tímov SWAT atď. Sídlo KMG je v Izraeli. Hlavným inštruktorom a prezidentom organizácie KMG je Eyal Yanilov, ktorý má ako jediný na svete stupeň Master 3, čo mu bolo udelené ešte Imrichom Lichtenfeldom, zakladateľom Krav Maga s koreňmi priamo z Bratislavy. Viac informácií ohľadne Eyala Yanilova a organizácie KMG nájdete na www.krav-maga.com.

HISTÓRIA KRAV MAGA

SPOZNAJ SVETOZNÁMY SYSTÉM SEBAOBRANY

Kto je Imrich Lichtenfeld „Imi“?

Zakladateľom Krav Magy je Imrich Lichtenfeld „Imi“, ktorý sa narodil v Budapešti a následne prežil svoje detstvo a dospievanie v Bratislave. Obrovský vplyv mal na Imi-ho jeho otec Samuel Lichtenfeld, ktorý ako 13 ročný ušiel a pridal sa k cirkusu. Tu spoznal svet zápasenia a demonštrácie telesnej zdatnosti a sily. Po 20 rokoch pôsobenia sa v cirkuse Samuel Lichtenfeld presťahoval do Bratislavy, kde založil aj prvý ťažkoatletický klub „Hercules“. V Bratislave sa Samuel pridal k polícii a dosiahol až funkciu hlavného detektíva. Vo svojej branži bol veľmi uznávaný najmä za výsledky, keď počas jeho pôsobenia vyriešil najviac vrážd a dolapil najviac násilných kriminálnikov. Imi bol už ako dieťa vďaka svojmu otcovi vedený rôznym športom a fyzickým aktivitám. Ako prvé začal excelovať v plávaní, následne v gymnastike, zápasení a v boxe. Ako 19 ročný vyhral v roku 1929 medzinárodné preteky v zápasení a ešte toho roku vyhral aj národnú súťaž v boxe a medzinárodnú súťaž v gymnastike. V nasledujúcich rokoch Imi pokračoval ďalej aj ako úspešný športovec ale aj ako tréner.

Ťažké začiatky

V druhej polovici tridsiatich rokov sa politická situácia zmenila a Imi sa sám alebo so svojimi kamarátmi dostal do nespočetných fyzických konfliktov s prívržencami antisemitských skupín. Tieto násilné strety v období medzi 1936 a 1940 kde športom zocelený Imi bol nútený sa zúčastniť bitiek zanechali hlboké stopy v Imi-m a môžeme kľudne povedať že tu niekde sú korene Krav-Magy.

V roku 1940 sa Imi stal so svojimi aktivitami tŕňom v oku antisemitizmu nakloneným úradom a tak sa rozhodol opustiť svoj domov, rodinu a priateľov a pridal sa na loď plnú imigrantov, ktorej sa ako poslednej podarilo ujsť nacistickému zovretiu. Príbeh riečnej lode Pentcho bol zachytený aj v knihe Johna Birmana – Odyssey. Počas dlhej cesty kde Imi veľakrát zachraňoval ľudí, batožinu, ale aj veľmi cenné jedlo spadnuté do vody dostal Imi zápaľ, ktorý ho skoro stál jeho život. Po tom ako vybuchol kotol na lodi, Imi so svojimi štyrmi kamarátmi sa rozhodli, že preveslujú na ostrov Kréta. Imi vtedy ignoroval zápal ucha, aj prosbu priateľov. Po piatich dňoch veslovania ich vyzdvihla britská vojenská loď, ktorá ich dopravila do Alexandrie v Egypte. Imi musel prekonať viacero vážnych operácií a bojoval s chorobou o život. Po zotavení vstúpil do Českej Légie a bojoval pod Britským velením.

Imrich Lichtenfeld ako hlavný inštruktor Krav Maga pre IDF

Po prepustení zo služby Imimu vyhoveli v jeho žiadosti a v roku 1942 konečne mohol vstúpiť na územie, ktoré sa volalo v tej dobe Palestína. Keďže v tej dobe už viacero z Imiho priateľov slúžilo v Haganah (predchodca IDF (Israel Defense Forces)) veľmi rýchlo sa stal vďaka svojmu talentu a odporúčaniam inštruktorom. Od roku 1944 Imi vďaka jeho skúsenostiam začal trénovať bojovníkom najmä v oblastiach: fyzická príprava, plávanie, zápasenie, použitie noža a obranu proti útokom nožom. Vycvičil viacerých elitných bojovníkov vtedajšej Haganah a Palmach (úderová jednotka Haganah a predchodca špeciálnych jednotiek IDF).

Po založení štátu Izrael v roku 1948 a založení IDF sa stal Imi hlavným inštruktorom pre fyzickú prípravu a Krav Maga. Imi slúžil v IDF približne 20 rokov, počas ktorých rozvíjal a dolaďoval jeho unikáty systém pre sebeobranu. Imi osobne vycvičil za toto obdobie špičku bojovníkov pre izraelské špeciálne jednotky a kvalifikoval veľa generácií Krav Maga inštruktorov.

Imiho metóda musela vyhovieť rôznym požiadavkám zo strany IDF. Musela byť taká, ktorá sa dá ľahko naučiť, jednoducho aplikovať, aby všetci vojaci, či už vojaci – úradníci alebo špičkoví bojovníci so svojimi zdatnosťami a požiadavkami na daný post si mohli systém osvojiť za čo najkratšiu dobu a s maximálnou účinnosťou nasadenia týchto vedomostí na danom leveli. Na systém bola ale kladená aj tá požiadavka, aby techniky boli prevediteľné aj v tých najstresovejších podmienkach.

KMG - KRAV MAGA GLOBAL

Vznik civilnej varianty a história dnešnej organizácie Krav Maga Global

Po tom, ako Imi odišiel do dôchodku, rozhodol sa systém preklopiť do civilnej sféry. Metóda bola už určená pre každého, to znamená pre ženy aj mužov, chlapcov a dievčatá. Imi založil dve tréningové centrá – jednu v Tel Avive a druhú v Netanya. Prvý inštruktorský kurz sa konal v roku 1972 a od tej doby sa Krav Maga sa rozšírila nielen v Izraeli, ale aj vo svete.

V roku 1978 Imi založil IKMA, aby v rámci tejto associácie bola Krav Maga rozšírená v Izraeli. Neskôr požiadal svojho študenta Eyala Yanilova, aby vypracoval nové Curriculum pre systém a neskoršie založil IKMF, ktorá mala byť v tej dobe odpoveďou na globálne potreby zväčšujúcej sa federácie, najmä pri rozširovaní vo svete. Imi opustil tento svet ako 88 ročný v roku 1998. Až do najvyššieho veku Imi dohliadal na vývoj systému, konzultoval a konfrontoval jednotlivé časti Krav Magy.

V roku 2010 Eyal Yanilov založil Krav Maga Global, ktorá má za cieľ združovať jednotlivé krajiny a inštruktorov a študentov pod jeho vedením.

Kliknutím na logo KMG navštívite stránku organizácie Krav Maga Global.